Klientu
apkalpošana

Poligrāfijas produkti

Vizītkartes

ir blīva kartona lapiņas, ar formātu 50X90mm vai 55X85mm, kurās sniegtas ziņas par Jums, Jūsu kontaktinformācija, Jūsu firmas nosaukums.

Tās izskats un dizains, logotips un papīra kvalitāte var daudz pastāstīt par Jums un Jūsu attieksmi pret biznesu, ar kuru nodarbojaties. Nevajag novērtēt par zemu vizītkartes nozīmi Jūsu biznesā, jo tikai tā un Jūsu ārējais izskats ir tie galvenie faktori, kuri strādā Jūsu labā vienmēr. Ir grūti pārvērtēt vizītkartes nozīmi mūsdienu lietišķajā pasaulē.

Vizītkartes – imidža daļa, kura spēj neklātienē radīt priekšstatu par Jums vai Jūsu uzņēmumu Kvalitatīvākais vizītkaršu drukas paņēmiens ir – digitālā ofsetadruka, šī tehnoloģija ļauj uzdrukāt kvalitatīvas vizītkartes nelielos un vidējos apjomos. Digitālai ofsetadrukai ir daudz priekšrocību, ieskaitot vizītkaršu krāsu un plašās personalizācijas iespējas.

Vizītkartes drukā uz kartona ar blīvumu 300 g/m2. Kartons var būt: krītots GLOSS vai SILK. Mēs būsim priecīgi izstrādāt dizainu un sagatavot Jūsu vizītkaršu maketu, ņemot vērā visas Jūsu prasības un vēlmes, izpildīsim vizītkaršu iespiešanu īsākajos termiņos un, protams, veiksim visus pēcdrukas darbus.

Brošūra

ir neliela apjoma drukas darbs (starptautiskajā praksē ne mazāk par 8 un ne vairāk par 48 lapām), parasti šis drukas darba veids tiek veidots formātos A4 un A5, bet ir iespējami arī nestandarta izmēri.

Brošūra ir viens no izplatītākajiem reklāmprodukcijas veidiem, kas ir pieejams un neprasa papildus kapitālieguldījumus no reklāmdevēja puses.

Viena no brošūru priekšrocībām ir iespēja ievietot lielāku daudzumu informācijas, nekā bukletā vai skrejlapā.

Brošūra ir labāks risinājums nelielu tirāžu gadījumā ar zemu poligrāfiskās produkcijas pašizmaksu. Pareizu mērķauditoriju sasniegusi brošūra uz Klienta galda „dzīvo” ilgi.

Izpildīta uz kvalitatīva papīra, ar labām krāsām un iesieta pienācīgā veidā, brošūra pēc ārējā izskata droši var konkurēt ar citiem glancētiem žurnāliem, pie tam izmaksājot pasūtītājam ievērojami lētāk.

Brošūra var būt kā melnbalta, tā arī pilnkrāsu vai kombinēta. Pie tam, izpildījums var būt ļoti dažāds – no teksta, kas drukāts uz avīžpapīra, līdz pilnkrāsu brošūrām, kas izpildītas lieliskā kvalitātē uz krītota vai dizaina papīra.

Mape

ir produkts no bieza kartona, kas kalpo dažāda veida papīru un dokumentu glabāšanai. Pārsvarā tiek izmantots kā firmas stila elements.

Mape ir neaizvietojams aksesuārs, kuru lieto ikviens lietišķais cilvēks. Tas, ka mapes ar Jūsu nosaukumu, kas ieturēts uzņēmuma korporatīvajā stilā, ir visiem Jūsu partneriem un darbiniekiem, zolīda imidža izveides neatņemama sastāvdaļa ir fakts. Tāda mape ilgi „dzīvo” uz darba galda, un pastāvīgi atgādina par Jūsu eksistenci.

Tas, iespējams, ir viens no efektīvākajiem un lētākajiem paņēmieniem, kā izveidot labu imidžu. Mape pastāvīgi atgādinās par Jums un par to, cik patīkami ir ar Jums sadarboties.

 • Ar vienu kabatu vai divām kabatām;
 • Mapes - vāki;
 • Vienā gabalā piegrieztas/izcirstas, tiek izgatavotas no veselas materiāla loksnes;
 • Ar aizveramām (uz kurām ir attēls) vai neaizveramām kabatām;
 • Saliekamas (kabatas tiek piestiprinātas ar atslēgsakabi, ar rievu un izciļņu palīdzību un bez līmes palīdzības);
 • Mapes parasti tiek izgatavotas no krītota kartona ar blīvumu 280-300 g/m2 vai dizainerkartona.

Pilnkrāsu mapes var ielaminēt, vai pielietot izvēles UF-lakošanu.

Diplomi, Sertifikāti

Piezīmju bloki

ar firmas simboliku var kalpot kā dāvana vai praktisks ikdienas instruments darbā.

Kvalitatīvi izgatavots blociņš uzsvērs kompānijas korporatīvo stilu un kalpos kā papildus reklāmas materiāls.

Parasti izvēlas A4, A5 vai A6 izmēru.

 • Vāka;
 • Blokā salīmētām lapām un
 • Pamatnes (aizmugurējās daļas).

Parasti priekš vāka tiek izmantots biezs krītpapīrs (200-250 gr.), bet var tikt izmantots dizainerpapīrs un manuālā dekorēšana, uzspiežot attēlus ar ofseta paņēmienu.

Blociņa dāvanu vai korporatīvajam variantam ir iespējams izstrādāt speciālu dizainu un izmantot vāciņus, kas izgatavoti, izmantojot cilspiedumu vai foliju. Blociņa bloks tiek izgatavots no ofseta papīra 100 /m2, katrā lapā tiek iespiests logotips, kontaktinformācija. Parasti bloks sastāv no 20 - 50 - 100 lapām. Pamatnei parasti izmanto vienpusīgo kartonu 300 g/m2.

 • Ar brošēšanas atsperes palīdzību;
 • Ar dispersijas līmes palīdzību;
 • Ar atlokāmu vāciņu uz līmes bāzes.

Piezīmju blociņi

ir neliela formāta piezīmju papīra kaudzīte (parasti kvadrāta formā), kas no vienas puses ir salīmēta, lai būtu viegli lapiņas noplēst. Piezīmju bloki tiek izmantoti, lai veiktu operatīvus pierakstus.

Parasti tiem uz katras lapas, bet reizēm arī galos ir firmas stila elementi. Šādi blociņi parasti sastāv no 100 - 200 lapām.

Aploksnes

Kalpo lietišķās korespondences vai reklāmas materiālu pārsūtīšanai. Uzņēmuma aploksne – ir neatņemams sevi cienošas, solīdas kompānijas atribūts un firmas stila nesējs.

 • Aploksne Eurostandard C65 (110х220 mm) ar lodziņu vai bez, parasti izmanto ielūgumu, atklātņu, flaijeru utt.reklāmas materiālu izsūtīšanai, vai A4 formāta lietišķajai korespondencei, kas salocīta 2 locījumos;
 • Aploksne С4 ( 229х324 mm) — ļauj ielikt A4 formāta dokumentu;
 • Aploksne С5 (162х229 mm) — var ietilpināt A5 formāta dokumentu vai uz pusēm salocītu A4 formāta lapu.

Aploksnēm ir ērta silikona līmes lenta. Tās nav speciāli jāmitrina, lai aizlīmētu.

Papildus standarta aploksnēm tipogrāfija „Vidzemes druka” piedāvā oriģināla dizaina aploksņu izgatavošanu no dažāda veida papīriem un pilna apdrukas laukuma klājumu. Šādu orģināl dizaina aplokšņu izgatavošana ir roku darbs.

Skrejlapas (Flajeri)

ir papīra lapa, kurai visbiežāk ir A4 vai A5 formāts, apdrukāta no vienas vai abām pusēm vienā vai vairākās krāsās.

Tas ir viens no populāriem un efektīviem reklāmpoligrāfijas veidiem. Skrejlapai var būt reklāmas, informatīvais vai imidža raksturs atkarībā no piedāvājamo preču vai pakalpojumu veida, kā arī no mērķauditorijas, kuras uzmanību tai ir jāpiesaista.

Skrejlapas satur īsu informāciju par kompāniju un bieži informē patērētājus par dažādām akcijām. Tas ir vienkāršākais un pieejamākais Jūsu informācijas atainošanas paņēmiens. Skrejlapas ir neaizvietojamas, kad vienlaicīgi jāiepazīstina ar produktu, jāsniedz informācija par to, un jānorāda, kur to var iegādāties. Skrejlapas var savlaicīgi atgādināt pircējam par kompāniju vai produktu, tās veido interesi un vajadzību pēc preču un pakalpojumu iegādāšanās. Krāsainas un spilgtas reklāmas skrejlapas kalpo par lielisku izdales materiālu izstādēs, prezentācijās vai promo-akcijās.

Bukleti

ir reklāmas informatīvais izdevums, kas uzdrukāts uz vienas lapas, parasti tas ir daudzkrāsains, salocīts jebkādā veidā vienā vai vairākos bukletos, kas parasti tiek drukāti uz kvalitatīva krītpapīra.

Bukletu var nosaukt par starpposmu starp skrejlapu un brošūru: to izvēlas situācijās, kad reklāmas kampaņas taktika neparedz līdzekļu ekonomiju uz ārējā izskata rēķina, bet tai pat laikā arī necenšas izrauties ārpus saplānotā budžeta.

Bukleti visbiežāk tiek izmantoti pārstāvniecības, nevis komercreklāmai. Bukleti ir ideāli piemēroti klientu informēšanai par preci vai pakalpojumu pārdošanu birojos, izstādēs, prezentācijās, reklāmas kampaņu norises vietās. Labs buklets satur atbildes uz galvenajiem jautājumiem, kuri var rasties Jūsu potenciālajam klientam. Efektīvs un atmiņā paliekošs buklets izdevīgi izcels Jūsu kompāniju konkurentu vidū, radīs vajadzīgo iespaidu.

 • Reklāmas prospekti;
 • Īsi ceļveži;
 • Ģeogrāfiskās kartes;
 • Pilsētu shēmas tūristiem utt.

Bukletā var būt izklāstīta informācija par firmu, tās precēm, pakalpojumiem, ievērojamiem notikumiem, informācija var tikt papildināta ar krāsainām fotogrāfijām un ilustrācijām. Bukleti nav dārgi un ir universāli, tie ir ārkārtīgi svarīgs instruments kompānijas un tās produkcijas virzīšanai tirgū.

Prospekts

krāsains izdevums, kurš satur informāciju par preci vai kompāniju. Pārdomāts un labi iespiests prospekts var kļūt par lielisku Jūsu drukāto reklāmu.

Prospektu drukas tradicionālais formāts ir A4 vai cits Jūsu norādītais izmērs.

Mēs piedāvājam Jums pilnīgu lapu lakojumu, vāku laminēšanu, kā arī dažādus cilspieduma paņēmienus – tas palīdzēs Jūsu prospektam izskatīties īpaši un prezentabli.

Dizains ir viena no galvenajām prospekta sastāvdaļām.

Mēs esam gatavi sniegt mūsu tipogrāfijas dizaineru pakalpojumus.

Mūsu speciālisti sagatavos materiālus un prospekta koncepciju saskaņā ar visām Jūsu prasībām, kā arī to stilizēs.

Ja Jums jau ir gatavs makets, tad mēs nodrukāsim prospektus kvalitatīvi, jums nepieciešamā laikā un par pieejamu cenu.

Katalogs

ir nepieciešams, lai pastāstītu potenciālajiem pircējiem par saviem sasniegumiem, jaunumiem un produkcijas cenām.

Katalogs spēj ietekmēt cilvēku viedokli par Jūsu uzņēmumu vai preci, tas papildina Jūsu imidžu un paredz augstu poligrāfiskā izpildījuma kvalitāti.

ez tam, katalogs satur preču uzskaitījumu, kuras ražo vai pārdod uzņēmums, ar to attēliem, īsu aprakstu un pārdošanas nosacījumiem, bet reizēm arī ar sīkiem tehniska vai cita rakstura datiem.

Parasti katalogus druka А4 formātā (297х210 mm), krāsainus vai melnbaltus. Papīrs tiek izvēlēts saskaņā ar pasūtītāja vajadzībām.

Uzlīmes (sticker)

poligrāfiskie izstrādājumi, kas izgatavoti uz pašlīmējoša materiāla, kas plaši pielietots etiķešu produkcijā.

Pēdējos gados uzlīmju drukāšana ir kļuvusi sevišķi populāra, tās izmantojot par ielikumiem bērnu izdevumos.

Uzlīmju izgatavošanā biežāk izmantojamie materiāli ir: pašlīmējošs papīrs, pašlīmējošā plēve (balta vai caurspīdīga), folija (zelta vai sudraba). Uzlīmju drukāšana uz līmpapīra ir ievērojami lētāka, tādēļ to izmanto vairumā gadījumu.

Uzlīmes formai, izmēram un krāsu salikumam nav robežu.

Vobleri (svārstekļi)

Vobleris poligrāfijā jeb svārsteklis ir reklāmas materiāls, kas visbiežāk tiek lietots veikalā preču plauktos vai pie kasēm, lai piesaistītu produktam papildus uzmanību.

Uz voblera parasti tiek attēlota preces akcija, īpašā cena, iespēja piedalīties loterijā, to piestiprina pie plaukta ar alumīnija kājiņu un abpusējo skoču.

Tipogrāfija “Vidzemes druka” izgatavo voblerus gan lielās, gan mazās tirāžās ar iespēju tos laminēt vai lakot, lai iegūtu papildus spīdīguma efektu. Vobleru formai nav robežu tā var būt apļos, zvaigznītēs, taisnstūra ar noapaļotiem stūrīšiem, trīsstūra, ovālos, kā arī pēc individuāla dizaina.

Plakāti

ir liela formāta vienlapas, loksnes, ar spilgtiem attēliem, kas paredzēti uzmanības piesaistīšanai, kurus parasti pavada teksts.

Plakāti tiek izplatīti aģitācijas, politiskajiem, reklāmas un mācību mērķiem. Izplatītākie formāti ir A1, A2 un A3 izmēri.

Afiša ir plakāta māsa
reklāmas lapveida izdevums ar paziņojumu par paredzamo publisko pasākumu: uzvedumiem, filmām, izstādēm utt. Parasti tiek izgatavotas formātos no A3 līdz A0 un lielākiem.

Lielformāta plakāti
lielisks veids, kā piesaistīt uzmanību. Ar plakātiem noformē biroju un kabinetu, bāru un restorānu sienas, noformē izstāžu stendus. To novieto tirdzniecības paviljonos, vietās, kur pulcējas mērķauditorija.

Plakāti var kalpot kā papildus līdzeklis, lai virzītu dažādas preces un pakalpojumus, kā arī popularizētu uzņēmumu, organizāciju utt. Bez tam, plakāti ir neatņemams reklāmas un vēlēšanu kampaņu atribūts. Veiksmīgs plakāts līdzdarbosies Jūsu imidža paaugstināšanā.

Ofseta druka parasti tiek izmantota lielu un vidēju tirāžu gadījumā, maksimālais formāts В1 (72x102см). tiek izmantoti materiāli: kvalitatīvs krītpapīrs.

Kalendārs

ir ne tikai ikdienas plānošanas instruments, bet arī populārākais reklāmpoligrāfijas veids.

Šodien stilīgie firmas kalendāri kalpo par gandrīz obligātu ik gadīgo korporatīvo dāvanu.

Pie tam tas ir efektīvs reklāminstruments, kurš strādā kompānijas imidža labā visu gadu!

Uz kalendāra Jūs varat izvietot informāciju par savu uzņēmumu: Jūsu koordinātas, logotipu, sloganu, pakalpojumu veidu un tml.

 • spilgti vizuālie tēli, kurus vieno kopīga ideja;
 • kalendāra tīklojuma nestandarta noformējums;
 • izgriešana, cilspiedumi, lakošana un citas pēciespiešanas apstrādes iespējas;
 • sienas kalendāru druka;
 • galda kalendāru izgatavošana;

Pastkarte / Apsveikuma kartiņa / Ielūgums

uzdotā formāta lapveida izdevums, kas uzdrukāts no vienas vai abām pusēm uz augsta blīvuma materiāla (blīvs krītpapīrs, dizainerpapīra dažādi veidi, kartons).

Apsveikuma kartiņa ir visizplatītākais paņēmiens, kā patīkamā un neuzbāzīgā formā parādīt savu uzmanību, lietišķiem partneriem svētkos.

Pastkarte ir unikāls paņēmiens kā pasniegt informāciju patērētājam, tās tiek izplatītas bez maksas lielveikalos, kinoteātros, fitnesa klubos, t.i., vietās, kur ir liels skaits pircēju un apmeklētāju, kas paaugstina reklāmas iedarbības iespējamību uz auditoriju.

Nelielais izmērs ļauj paņemt iepatikušos pastkarti līdzi, bet blīvais papīrs novērš tās ātru sagumzīšanos. Pastkartes var būt dažādāko formu un izmēru, no standarta A6 līdz sarežģītām, kas veidotas pēc pasūtītāja individuālā dizaina, piemērotas jebkuram konvertam, ar locījumu vai bez.

Apsveikuma vai informatīvo tekstu parasti izvieto kā pastkartes aizmugurē tā arī uz speciāli noformēta ieliktņa, kurš tiek drukāts papildus uz dizainerpapīra.

Ielūgums

lapveida izdevums, kas satur lūgumu apmeklēt kaut kādu pasākumu vai svinības. Ielūgumi aktīvi tiek izmantoti lietišķajā dzīvē. Bez tiem neiztiek nedz semināri, nedz konferences, nedz prezentācijas, nedz korporatīvie svētki. Lai piesaistītu viesu uzmanību un mudinātu izlemt par labu piedāvātā pasākuma apmeklēšanai, ielūgumam ir jābūt, no vienas puses, estētiski pievilcīgam, no otras puses – maksimāli informatīvam. Ielūgumus parasti izgatavo uz bieza krītpapīra 250-300g/m. Ielūgumu izmērs un forma var būt jebkāda.

Papīra maisiņi

ir ne tikai skaists un ērts iepakojums, bet arī Jūsu firmas stila nesējs, kas ir reklāmas kampaņas un imidža nepieciešama sastāvdaļa.

Papīra maisiņš ar firmas simboliku plaši tiek izmantots izstādēs, prezentācijās, korporatīvos pasākumos.

Mūsu uzņēmums piedāvā iepakojumu izgatavošanu un ražošanu.

Papīra maisiņi tiek līmēti no papīra, uz kura iepriekš tiek uzdrukāts attēls. Maisiņu izgatavošanai tiek izmantots dažāda veida papīrs. Piemēram, lai iespiestu pilnkrāsu attēlu ideāli piemērots būs krītpapīrs, kas pēc tam pārklāts ar glancētu vai matētu laminātu, kā arī dažāda veida dizainerpapīrs, kartons, krafts un tml.

Papildus var tikt uzstādīti rokturu metāla riņķi, var veikt reljefspiedi vai UV Lakošanu.

Biļetes

Drukājam koncertu, izstāžu, dažāda veida pasākumu biļetes.

Piedāvājam krāsaino biļešu druku kā standarta izmēros, tā arī oriģināla izmēra un formas, atkarībā no pasūtītāja vēlmēm.

Mēs strādājam ar gataviem maketiem, bet varam izstrādāt dizaina maketu, ņemot vērā Jūsu ieteikumus.

Ēdienkartes / Dzērienkartes

Ēdienkarte ir neatņemams jebkuras kafejnīcas, bāra vai restorāna atribūts. Mēs piedāvājam nodrukāt oriģināla dizaina, nestandarta izmēra ēdienkartes.

Produktu iepakojums

ļauj izcelt Jūsu preci citu līdzīgo vidū, piesaistīt sev pircēju uzmanību, un tādējādi paaugstināt pārdošanu apjomu.

 • Iepakojuma izgatavošana izmantojot papildus krāsas, ko piedāvā PANTONE kataloga plašās iespējas,
 • Izmantojot pilnu vai daļēju UV lakojumu,
 • Pārklāšanu ar dispersijas laku.

Atkarībā no Jūsu iepakojuma mērķa, mēs izgatavosim to no bieza papīra, kartona un tml.

Mēs pieņemam pasūtījumus konservu kārbu, farmācijas, produktu, konditorejas izstrādājumu, kosmētikas utt. kārbu apdrukai.

Gada pārskats

ir uzņēmuma dokumentu kopa, kurā ir atspoguļoti tā pārskata gada (12 mēnešu) saimnieciskie un finanšu rezultāti.

Parasti tiek drukāts A4 izmērā iesiets ar līmētu muguriņu vai skavots. Grafiski attēlojot skaitļu šķērsgriezumus, noformēts korporatīvajā stilā tas kalpos, kā uzskates līdzeklis uzņēmuma panākumiem.

Kompliment kartiņas, galda kartes

Lietišķš pateicības apliecinājums kompliment karte noformēta uzņēmuma grafiskajos elementos un stilā.

Parasti izmērā trešdaļa no A4, drukāta uz kartona, noformēta ar daudzveidīgā, poligrāfijas pēcapstrādes iespējām.

Galda kartes pielieto korporatīvos pasākumos, svinībās un kāzās.

Kāzu avīzes

Radoš ziņu vēstnesis, kas apkopo jaunā pāra vēstures gaitas :)

Parasti A3 formāta drukāts uz plāna ofsetpapīra, noformēts sarullētā veidā ar lentu vai vienkārši salocīts un sastiprināts ar skavu.

Dāvankartes

Perfekts pārdošanas instruments! Eleganti noformēta dāvankarte, sniedz plašas iespējas saņēmējam izdarīt tieši sev piemērotāko preces vai pakalpojuma izvēli.

Parasti drukātas uz kartona, numurētas un noformētas ar aploksni.

Tiešā druka

paver ļoti plašu materiālu apdrukas iespējas.

Tiešā druka ir balstīta uz UV krāsu principa, tas ir ļoti noturīgas uz košas krāsas.

EFI H1625 hibrīda tipa drukas iekārta drukā līdz 1,65m platumā uz materiāliem ruļļos vai loksnēs, kas var būt līdz pat 5,08cm biezas.

Tiešajā drukā iespējams apdrukāt, finieri, koku, plastikātu un pat magnētus! Drukas kvalitāte ir pārsteidzoši smalka, šī tehnoloģija ietaupa gan cilvēku resursus, gan ievērojami samazina ražošanas laiku.

H1625 būtiska priekšrocība ir tinšu žāvēšana ar LED diodēm, kas nerada augstas temperatūras, ļauj drukāt plānus materiālus un dod iespēju neraizēties par UV lampu nomaiņas cikliem. Lai drukātu īpaši augstas kvalitātes izdrukas, iekārta izmanto CMYK krāsas, plus balto sedzošo krāsu.

Augstas kvalitātes izdrukas tiek radītas pateicoties 8 līmeņos mainīgiem tinšu piliena izmēriem. Iekārtai ir ļoti neliels tinšu patēriņš.

PVC Baneri

Karogi

ir uzņēmuma gods un lepnums!

Karogs – tā ir kompānijas seja. Netīrs karogs darbojas pret Jums! Karogu un sintētisko tekstilizstrādājumu kopšana ir vienkārša. Karogi ir izgatavoti, izmantojot modernus materiālus, tādēļ neprasa īpašu kopšanu. Pēc mazgāšanas krāsas paliek spilgtas!

Pilsētas apstākļos izmantojamie karogi ātri kļūst tumšāki gaisa piesārņojuma un automašīnu izplūdes gāzu dēļ. Diemžēl, tas ir nenovēršami, tomēr karogus pienācīgi kopjot, tie kalpos ilgāk. Tādēļ mēs iesakām karogus mazgāt vismaz reizi trīs mēnešos. Optimāli – pēc iespējas biežāk.

Karogu mazgāšana
Iesakām mazgāt ar rokām, bet ir pieļaujama arī mazgāšana veļas mazgājamā mašīnā, delikātajā mazgāšanas režīmā, ūdens temperatūrai nepārsniedzot 40°С.

Mazgājot veļas mazgājamā mašīnā, neaizpildiet vairāk nekā 1/2 no maksimālās noslodzes, izmantojiet nedaudz veļas pulvera. Jāatceras, ka mazgājot karogu, nedrīkst izmantot balinātājus un citus ķīmiskos līdzekļus, kuri var ietekmēt krāsu intensitāti.

Karogu gludināšana
Karogus var gludināt ar parasto gludekli ne pārāk augstā temperatūrā.

Cik liels ir karoga kalpošanas termiņš?
Karoga kalpošanas termiņš ir atkarīgs no tā izvietošanas vietas un pareizas kopšanas – tas var svārstīties no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem.

Pareiza izmantošana un savlaicīga kopšana – karoga ilgas kalpošanas pamats. Plānojot vietu karoga masta uzstādīšanai, ņemiet vērā, ka masti jāuzstāda pietiekamā attālumā viens no otra. Karogi nedrīkst saskarties viens ar otru un citiem priekšmetiem. Karogi, kuri atrodas pastāvīgā kontaktā ar citiem priekšmetiem, ātri iziet no ierindas un nav salabojami.

Lai karoga mūžu pagarinātu, spēcīgā vējā (vairāk nekā 25 m/s) un vētrā nolaidiet karogu pusmastā vai noņemiet, it īpaši spēcīgā vējā un lietū. Tiklīdz parādās pirmie bojājumi, izrauti diegi utt., karogs jānodod remontā. Tā jūs pagarināsiet tā kalpošanas ilgumu.

Āra karogu izgatavošanai mēs izmantojam sintētisku audumu – poliesteru no 110 līdz 160 g/m². Dažādiem uzdevumiem mēs izmantojam dažāda blīvuma audumu, standarta karogus izmantošanai pilsētas apstākļos mēs izgatavojam no auduma, kura blīvums ir 110 g/m², izmantošanai jūrā vai atklātā vidē tiek izmantots īpaši izturīgs audums ar blīvumu 160 g/m² un specifisks karoga apšuvums.

Karogu standarta izmēri?
Valsts karogu proporcijas ir noteiktas likumdošanā. Pušu attiecība 1:2. Latvijas karoga visbiežāk izmantojamie izmēri 150 х 75 cm tiek izmantoti pie ēku fasādēm, 200 х 100 cm izmērs tiek izmantots gan pie fasādēm, gan mastos. Firmas karogus izgatavo pēc valsts karogu proporcijas.

Pievērsiet uzmanību! Vidzemes druka spēj izgatavot jebkura izmēra karogu.

Man ir uzstādīts masts 6 metri garumā. Kāds karoga izmērs ir paredzēts šāda garuma mastam?

Garums Karoga ieteicamais izmērs
6 m. 200 x 100
7 m. 200 x 100
8 m. 200 x 100
9 m. 240 x 120
10 m. 280 x 140
12 m. 300 x 150